Віртуальна виставка - реквієм
Тронько П.Т. Навічно в пам`яті народній: – К.: Молодь, 1995. – 160 с.: іл..
З історії боротьби комсомольців і молоді України проти німецько – фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни.
З історії боротьби комсомольців і молоді України проти німецько – фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни.
Велика Вітчизняна війна проти гітлерівських загарбників була суворим і тяжким випробуванням для українського народу. Автор книжки, академік НАН України П. Т. Тронько понад 40 років розробляє тему героїчної боротьби української молоді на фронтах, у партизанських загонах, у підпіллі під час найтрагічнішої з воєн в історії людства. При написанні книжки були використані архіви, численна комсомольська та партизанська преса часів війни, маловідомі документи партизанських загонів, підпільних організацій тощо.
Під час Великої Вітчизняної війни О.М.Сабуров командував великим партизанським з`єднанням, яке за наказом Центрального штабу партизанського руху восени 1942 – го здійснило рейд із Брянських лісів на Правобережну Україну і успішно діяло в тилу німецьких військ до січня 1944 року.
Педан В.Б. Дякуємо і мертвим, і живим. Документальний нарис. - Дніпропетровськ : Січ, 2007. – 278 с.
Книга запорізького журналіста про долі остарбайтерів, котрі під час війни опинилися в Німеччині. Автор отримав сотні листів. На багатьох прикладах він доводить, що такі людські якості як порядність, здатність розуміти чужу біду є у важкі хвилини визначальними. Той, кого вважали ворогом, хто мав би мститися, ділився останнім шматком хліба, лікував, підтримував. Головне не в тому, ким є людина за національністю. Глибина душі, ясний розум – ось витоки гуманізму, милосердя, любові до ближнього. Книга ще раз підкреслює важливу думку: війни розпалюють правителі, а тяжкий хрест несуть народи.
В ім`я життя / Авт. – упоряд. З.О. Сільченко (кер.) та ін .. – К.: Україна, 2005. – 288с.: іл.. – Укр., рос.
Книга про стійкість, мужність, патріотизм жінок – ветеранів, чиї фронтові дороги пролягли через Україну. Медсестри і лікарі, партизанки і підпільниці, пілоти і штурмани, зенітниці і радистки без прикрас, правдиво розповідають про бачене і пережите ними в роки Великої Вітчизняної війни. Збірник воєнних спогадів і документальних нарисів розрахований на широке коло читачів, у першу чергу на молодь.
Мельников І.К. Їм не вручали повісток… – Сімферополь: таврія, 2004. – 320с.
Збірка документальних оповідань та повістей про дітей – героїв Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років.
Збірка документальних оповідань та повістей про дітей – героїв Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років.
У цю збірку увійшли документальні оповідання та повісті про маловідомих юних героїв, які в роки Великої Вітчизняної війни ціною власного життя відстоювали кожну п`ядь рідної землі. Юні герої брали участь у визволенні Криму та України від фашистських загарбників. Разом з бійцями Радянської Армії вони пройшли дорогами війни до Берліна й залишили свої підписи на стінах рейхстагу.
Книга адресована школярам і усім тим, хто цікавиться історією України часів Великої Вітчизняної війни, історією героїзму, який проявляли юні патріоти своєї країни у боротьбі з фашистами, що посягали на її незалежність.
Комиссары на линии огня. 1941 -1945. На море / Сост. А.Н. Плотников: Под общ. ред. Б. А. Костюковского. – М.: Политиздат, 1985. – 271с., ил..
Настоящая книга, выходящая к 40 – летию со Дня Победы, посвящена подвигу политработников Советского Военно - Морского Флота в Великой Отечественной войне. Публикуемые очерки писателей, журналистов, участников войны отображают героическую деятельность морякрв – комиссаров, которые всегда были на передней линии огня , увлекая за собой краснофлотцев партийным словом и личным примером.
Издание адресуется широкому кругу читателей.
Немецкая коммунистка Лина Хааг – очевидец страшного времени в истории Германии – прихода к власти фашистов, разгула нацистского террора. В ее записках страдания простой труженицы, мужественной, умной, любящей женщины, перенесшей муки фашистского ада.
Книга рассчитана на широкий круг читателей.
Друга світова війна: український вимір / Фелікс Левітас. — К.: Наш час, 2012.-272 с.
Книгу присвячено суперечливим сторінкам минулої війни. Спираючись на новітню українську, російську, англо-американську та німецьку історіографію, автор прагнув дати відповіді на найактуальніші питання Другої світової війни та розкрити роль і місце України в подіях 1939-1945 років.Основну увагу приділено питанням, які зумовлюють широкий науковий і пізнавальний інтерес у сучасному українському суспільстві: справжні причини Другої світової війни, особливості таємної міжнародної дипломатії, трагедія і подвиг перших років війни, ціна великої перемоги, історичне значення перемоги над нацизмом, українці-герої, проблеми
національного примирення, війна як історичний феномен.
Видання розраховане на викладачів і студентів ВНЗ, учителів і старшокласників, а також на всіх, хто цікавиться новітньою історією України.
Лето 1941. Украина: Документы и материалы. Хроника событий / Коллектив авт.-сост.: Замлинский В. А. (руководитель) и др.— К. : Изд-во «Украша», 1991.— 512 е.: ил. В сборнике собраны неизвестные и малоизвестные документы Центрального архива МО СССР, дипломатические и разведдокументы предвоенного времени, раскрывающие подготовку фашистской Германии к нападению на СССР. Директивы и приказы Ставки ВГК, боевые и политдонесения командования армий, частей, военных советов, политорганов периода военных действий восполняют «белые пятна» истории, проливают свет на стратегические просчеты советского руководства и военного командования, свидетельствуют о невиданной самоотверженности и стойкости, проявленных советскими воинами в полных трагизма и героики первых боях с захватчиками на территории Украины. Каждому разделу предпослан научно-популярный очерк.
Кузнецов А. Бабий Яр / Анатолий Кузнецов. - К.: «Саммит-Книга», 2008,- 368 с.:ил.
Автор книги Анатолий Васильевич Кузнецов родился и вырос в Киеве, на Куреневке, недалеко от большого оврага, название которого в свое время было известно лишь местным жителям: Бабий Яр. До войны это было место детских игр. Два с лишним года оно было запретной зоной, с проволокой под высоким напряжением, с лагерем, и на щитах было написано, что по всякому, кто приблизится, открывается огонь. Потом сразу, в один день Бабий Яр стал известен всему миру. Каждый день здесь расстреливали евреев, русских, украинцев...
Об этой книге лучше всего сказать словами самого автора: "Я пишу так, словно даю под присягой юридическое показание на самом высоком честном суде - и отвечаю за каждое свое слово. В этой книге рассказана только правда - ТАК, КАК ЭТО БЫЛО". |
Немає коментарів:
Дописати коментар