"Ми - українці" районний етап обласної акції

Живи , Україно, для щастя і волі!

      Новітній Україні – 26, але  її  незалежність  ми  ще  виборюємо! Останнім часом – ціною життів.  Безумовно,  ці   роки   незалежності   стали випробовуванням  для  всіх  нас –  випробовуванням  на  зрілість,  на терпіння,  на  толерантність,  на  силу  духу, нарешті – на  здоровий  глузд. Але  попри  всі  негаразди,  ми  не  втратили  свою  незалежність. УКРАЇНА – це   держава! Це – БАТЬКІВ­ЩИНА! ЦЕ –  НАШ   ДІМ!
На  історичній  годині  «Вірю в  майбутнє  твоє,  Україно, що  високо в  небі зорею сія»   бібліотекарі  книгозбірні  разом  із  користувачами  обговорювали    питання:  «Що для мене  особисто  День Незалежності України?».  На  нашу  думку,  це – почуття  патріотизму,  віра  в   світле  майбутнє,  лю­бов  до  Ба­тьківщини, це  та  сила,  яка  гуртує  націю,  об’єднує  заради  розквіту  суспільства,  благополуччя  кожної  родини. З  нагоди великого  національного  свята  нашої  державності  працівники  книгозбірні  прийняли  участь у  районних  заходах:  святковій  ході «Я  по  світу  іду  в  вишиванці»  та  виставці – продажу  робіт  декоративно -  прикладного  мистецтва «Єдина  країна  -  рідна  Україна».  Також  бібліограф  районної  бібліотеки -  Демура  Анжеліка,  на   обласній  виставці  -  ярмарку  декоративно  -  ужиткового  мистецтва  презентувала  традиційний  український  віночок, вклавши  у  кожну  квіточку  свою  любов  до  прекрасного.    Та була нагороджена дипломом Херсонського обласного Центра народної творчості за кращий вінок на конкурсі
     Незалежність  нашої  дер­жави – це   незалежність   кожного  із   нас.   Наша країна   ще   молода, в  про­цесі   розвитку.  Кожен  свідо­мий   громадянин повинен, по  мірі   можливості,   внести   свій   вклад  для   підняття   рівня  життя,   авторитету  України   на  між­народному  рівні,   не   залиша­тися  байдужим  до  подій   на  рідній  землі.  Будьмо  гідними  своїх  пращурів,  бережімо  волю  і  незалежність  держави,  поважаймо  свій  народ  і  його  мелодійну  мову.  Шануймо  себе  і  свою  гідність!  І  шановані  будемо  іншими.Кольори рідної країни.

        23 серпня,  напередодні Дня   Незалежності,  країна   вкотре  відзначатиме  День Державного  Прапора  України.  Геніальна простота, - напевне, саме так можна охарактеризувати   наші  українські символи.  У нелегкий  час саме   прапор  і  герб    країни  стали одним  із  головних  джерел   натхнення  і  боротьби  за  суверенність і неподільність.  Історія   синьо-жовтих  кольорів  української  держави  налічує  вже  понад 600 років.  Цей  прапор  надихає  не тільки українців,  ним  цікавляться  й  по  всьому світу.  Пошановувачі   українського   проводять    синьо-жовті   флешмоби  та  акції  на  всіх куточках   землі. Одне  із  завдань  бібліотеки — виховувати   повагу  до державних символів,  які  уособлюють  минуле  і  дають  новий  поштовх   дій    для  розвитку   майбутнього.  Саме  на  патріотичному  векторі  «Кольори, що дають надію»   бібліотекарі  разом  із  користувачами  розкрили   питання   державної  символіки  України  та  її   значення  в  контексті  історії.

   Ми  шануємо  наш  символ,  який  осяює    шлях  становлення  країни  та  надихає  на  добрі  починання  та  звершення! Пишаюсь тобою, Україно!

    В рамках проведення районного етапу обласної  національно - патріотичної акції «Ми - українці» в Чорнобаївській  сільській бібліотеці проходила      патріотична гра «Пишаюсь тобою, Україно!».  Дітям  були запропоновані запитання  про історичне минуле, про славне сьогодення, про видатних людей, про українські традиції та звичаї і таке інше. В цей день чорнобаївські бібліотекарі пишалися своїми користувачами. Діти добре орієнтувалися в питаннях історії та сьогодення нашої держави. І, як справжні патріоти, вболівали за достовірність та правильність відповідей.
Від роду – до народу.


   Українці - одна  з найдавніших націй у світі, яка має багаті народні традиції. А чи відомо Вам, де витоки цих традицій, як формувалися вірування, обряди та світогляд нашого народу - весь той великий скарб народної мудрості, який ми отримали у спадок від своїх пращурів? Саме про це відвідувачі Чорнобаївської сільської бібліотеки зможуть  дізнатися, завдяки  творчо оформленому нетрадиційним способом (у вигляді макету української печі, назва у вишитій формі ) груповому рекомендаційному списку друкованих матеріалів «Від роду - до народу».
  Слід зазначити, що дана творча робота виконує роль бібліоіграшки бібліотерапевтичного характеру, завдяки якій всі бажаючі мають змогу позбутись своїх страхів та негараздів, символічно «спаливши » їх у печі.
  Всю роботу проведено в рамках обласної патріотичної акції «Ми - українці».
Будь сучасним! Читай українською!

  З метою популяризації української сучасної книги, в рамках обласної патріотичної акції «Ми - українці» працівники Інгулецької бібліотеки  оформили книжкову виставку «Будь сучасним! Читай українською!».
Цитатою виставки стали слова Т.
 Г. Шевченка:    
                                    "Учітесь, читайте,
                                  І чужому навчайтесь,
                                 Й свого не цурайтесь."
 На виставці представлені розділи:
                                                    1) "Жіночий голос української літератури   XIX 
  
                                                         століття",                                                          
2) "Смак коронованого слова",
                                                     3) "Світова література в перекладі 
 
                                                          українською мовою",

4) " Світ сучасної української книги".  Книжкова виставка викликала неабиякий інтерес у читачів і користується популярністю.
«Душа голосна України».

«Як море починається з річки, так українське слово - з писемності», - такими словами розпочала годину спілкування, яка пройшла в рамках обласної патріотичнї акції «Ми - українці», завідувачка Томинобалківської бібліотеки.
Для дітей, учнів 4 класу, цей день запам’ятається надовго. У святково вбраному класі - всі у вишиванках, дівчата у віночках з квітів. Тут звеличують наше українське слово! Діти слухали змістовну розповідь сільського бібліотекаря, а також бібліотечних волонтерів Черненко Дарини та Шептицької  Наталії. Самі ж учасники заходу «Душа голосна України» читали напам’ять гарні вірші про рідну мову та силу слова.


Не здолати Україну

   Більше трьох  років тому  війна  знову вторглася до  нашої  рідної України.   І знову на її захист, гідно продовжуючи традиції дідів і прадідів, піднялися наші мужні  чоловіки, священним обов’язком для яких є  захист своєї  Батьківщини.
  На бібліотечній годині  мужності «Гірко плаче Україна за своїми синами», бібліотекарі  розповіла присутнім про війну, якої офіційно немає, але вона поруч. Діти  переглянули відеофільм  «Неоголошена війна. Щоденник». Документальна повнометражна стрічка режисера Сніжани Потапчук, у якій розповідається про війну безпосередніми її учасниками. У фільмі не приховуються обличчя, думки, емоції і подвиги військових. Ці історії не залишать байдужими нікого, адже багатьох хлопців вже немає в живих.
  Даний захід посприяв вихованню патріотичних почуттів, любові до Батьківщини, вшанування людей, які виконують  свої військові обов’язки на Сході України, вихованню якостей співчуття, поваги до людини, справедливості, небайдужості, підвищення духовності, виховання естетичних почуттів та якостей.

  Хочеться побажати молоді берегти спогади про минулі події історії та пишатися і цінувати героїв, які сьогодні живуть поряд з нами.  


«Вітрила творчості»

Талант… Він завжди родом із дитинства. То ж і виходить, що нема дітей необдарованих, треба лише відшукати цей дар у кожного. І такі діти є на нашій Білозерській землі.
 В рамках обласної національно - патріотичної акції «Ми – українці» 25  травня в Білозерській районній бібліотеці зібралася молодь Білозерщини на зоряний фестиваль юних   талантів «Вітрила творчості», щоб вшанувати мистецтво. І кожен приніс із собою неоціненний скарб — любов до поетичного слова, музики, хореографії, декоративно-прикладного, художнього мистецтва. А ще — доброзичливість у серці, бажання творити.  Учасники фестивалю були представлені Дніпровською (Шибаєв О., Баланець М., Константинова К.), Кізомиською (Скрипка К.), Розливнянською (Дорош Я., Арсенюк В., Дружинін В.) та Білозерською (Демура А)   бібліотеками району.

  В кінці заходу ведуча Пискун Лариса побажала присутнім: «Щоб замріяне у світанковому дитинстві збувалося!. Щоб Господь Бог на протязі життя зігрівав вас своєю ласкою і благодаттю! Нових вам злетів та успіхів

«Друге життя» непотрібних речей

Щороку величезна кількість відходів призводить до утворенняз валищ. Потреба в раціональному використанні відходів стає з кожним днем все більш актуальною. У багатьох з нас вдома зберігаються даремні, непотрібні начебто речі, але вони можутьзнайти друге життя, якщо їм знайти нове оригінальне застосування і не викидати їх. Щобзберегти навколишнє середовище треба знайти їм застосування і дати друге життя.
  В рамках обласної національно патріотичної акції "Ми українці" 18 травня Білозерська районна бібліотека ім..П.Григоренка організувала і провела районний мистецький конкурс «Друге життя» непотрібних речей. В якому прийняли участь 18 учасників із 11 сіл району. Наші майстри не стільки дали нове життя старому непотрібу, скільки реінкарнували речі в дусі «з жаби в принца». Були старі джинси – стали дизайнерською сумкою; купа газет – перетворилася в меблевий садовий гарнітур; пластикові пляшки – в чарівні квіти; використана заварка з чаю – картинами неймовірної краси і це тількі деякі метаморфози, які продемонстрували конкурсанти.
Краса не завжди вимагає жертв. Іноді досить винахідливості і фантазії. Диву дивуєшся  який тільки матеріал використали майстри: газети, тканина, нитки, кофе, ґудзики, надщербнуті вазончики, панчохи, стрічки, ганчірки, скляні пляшки, серветки, баночки, яєчні шкарлупки, фатин, туалетний папір, шпагат, монети, джинси, крупа, гілки дерев, папір, пінопласт, пластикові пляшки, сміттєві пакети,   пластикові кришечки, малярна сітка, чайна заварка, ДВП, журнали, дерев’яні шпажки, електричні лампочки, ватні диски, крупа, шматки шкіри, пластикові виделки, платівки та інше.
   Творча переробка речей і матеріалів – це маса екстравагантних, креативних, інноваційних, індивідуальних ідей. Жоден з учасників конкурсу не залишився без нагород, а  переможці ще й отримали  цінні подарунки.

В кінці заходу ведуча побажала усім: «Ідей та задумів, вони не лають зупинятися, а лише крокувати вперед, вдосконалюючи свою майстерність, і творити прекрасне на радість людям».Я дарую вам слово…

          Напередодні дня книги та авторського права, в рамках обласної патріотичної акції «Ми - українці» Світлана Кошолап, бібліотекар Розливнянської бібліотеки, та Марина Лугова, вчитель української мови і літератури Надеждівської ЗОШ, для старшокласників, вчителів та бібліотекарів організували зустріч з херсонським поетом Валерієм Павловичем Куликом. Під час творчої зустрічі Валерій Павлович ознайомив присутніх зі збіркою «Планета сонета», а також читав вірші на історичну тематику. Учасників зустрічі зачарували співом Таїса Пономаренко та Віолетта Насонова – вони виконали пісню на слова В. П. Кулика «Україна єдина». Зустріч прикрасили відкритий перегляд літератури «Я дарую вам слово, яке йде від серця, від душі» та слайдова презентація.

Ми – патріоти України.

     Бути патріотом своєї країни - значить вважати себе її частиноюдо нестями любити свою землю, народ, своє коріння, знати свою історію.

     Працівники Микільської сільської бібліотеки для своїх користувачів із числа молоді в рамках акції "Ми - українці" організували екскурсію до музею села Микільське. Музей багатий на матеріали історичного змісту та сучасності, фотоматеріали. Цікавою була розповідь про воїнів АТО та місцевих майстринь.  «Вишивала вишиваночку…»

          Під такою назвою у Токарівській сільській бібліотеці пройшов презентаційний захід, у ході якого провели відбірочний тур фотоматеріалів  для фотовиставки «Вишивані історії», що є складовою частиною обласної патріотичної акції «Ми - українці». На заході Оксана Котенко,завідувачка Токарівської сільської бібліотеки, розповіла присутнім про історію вишивки, народну вишивку, вишивку-оберіг, про мотиви вишивок, притаманні окремим місцевостям України.
      Помилуйтеся цими чудовими витворами мистецтва – вишитими сорочками та рушниками. Зверніть увагу на обличчя людей, які їх одягнули, особливо дітей!

"Там, де звучить рідна мова, живе український народ".

     Під такою назвою пройшла літературно-краєзнавча година в Микільській сільській бібліотеці для старшокласників місцевої школи в рамках районного етапу обласної патріотичної акції «Ми - українці». В ході заходу працівники бібліотеки Світлана Миколаївна Юдіна та Любов Іванівна Бикова познайомили присутніх з літературними творами українських письменників та поезією авторів-земляків – членів літературної студії «Біле озеро». Вірші, які найбільш сподобались, декламували самі учасники заходу. Патріотична хвиля "Ми - українці".   На сучасному етапі своєї історії Україна розв’язує складні завдання економічної, політичної стабілізації та національно-культурного відродження. В період цих складних суспільно-політичних та економічних змін надзвичайно важливого значення набуває проблема національне виховання дітей та молоді.
  Виховання патріотизму сьогодні, як ніколи, актуально.  Саме зараз ми повертаємося до споконвічних цінностей: утвердження первинності любові до Батьківщини і людей, духовності, моральності, бережного ставлення до природних скарбів і національних надбань нашого народу тощо.
   14 березня  урочисто розпочата обласна національно патріотична акція «Ми - українці». Хвилю патріотичного руху Білозерська районна бібліотека підхопила 30 березня. Старт районного етапу Акції відбувся у Білозерському РБК мистецькою палітрою «Розмаїття творчості». Адже  з патріотизмом органічно поєднується етнічна самосвідомість громадянина. Українське декоративно-ужиткове мистецтво є одним з найбільш важливих і ефективних засобів формування естетичної та духовної культури підростаючого покоління. Практично прилучаючись до народної творчості, молодь вбирає в себе філософський, ідейно-моральний, психологічний, естетичний зміст, поступово стаючи невід'ємною частиною рідного народу, нації. Прикладна діяльність формує духовний світ людини, почуття власної гідності, цілеспрямованість, прагнення до морально-естетичних ідеалів, сприяє усвідомленню багато вимірності і глибини історичної пам’яті українського народу та його власної самобутності.


Немає коментарів:

Дописати коментар