четвер, 7 грудня 2017 р.

Дива трапляються!

     Гадаєте, що тільки діти можуть мріяти і вірити в дива? Ні. Дорослі також мають такий «грішок». Та ще коли мрії здійснюються, а дива трапляються…     
     Чи мріяла завідувачка Олександрівської бібліотеки, що її заклад матиме європейський вигляд? Звичайно, мріяла, і ось, будь ласка, у цьому році, дякуючи сільській раді (голова Биря П. І.), дах бібліотеки перекрито – шифер замінено на металопрофільне покриття. Та ще й дашок над вхідними дверима облаштовано.  А до того ж виділено 4000 грн. на придбання літератури (кожного року!).
     А чи думали бібліотекарі з Кізомиса (сільський голова Бандурист Н. І.), що, проводячи бібліотечні заходи, вони зможуть залучати новітні технології? Проектування слайдів з ноутбука на екран, показ відеофільмів – це для них сьогодення. І це, завдячуючи сільському голові та депутатам, які розуміють, що єдиний заклад культури на селі - бібліотека, і саме вона дбає про духовний, культурний розвиток громади, особливо підростаючого покоління.
     Томинобалківська бібліотека «опинилася» в новому приміщенні (при головуванні Чередник А. І.), і «кришує» їй сама сільська рада, бо знаходяться вони під одним дахом. Тепер відвідувачам набагато приємніше проводити час у теплому, охайному приміщенні.
     Для Ульянівської бібліотеки заміна шести вікон на пластикові та встановлення нових вхідних дверей було сюрпризом. Але такою вже вона є, молодий, енергійний Федорівський сільський голова Гридіна Н. В. І в подарунок – нове гардинне полотно на новенькі вікна. В приміщенні бібліотеки стало набагато затишніше, гарніше, а для читачів – комфортніше.
     Станіславська сільська рада, яку очолює Желуденко В. В. також подбала про комфорт для читачів сільської бібліотеки:  замінено вікна на пластикові (11 шт.) та вхідні двері. Проведено поточний ремонт зовні (віконні укоси) та всередині приміщення (віконні укоси та стіни). Придбано 2 електричні конвектори.
     Микільська бібліотека не має великої зали для проведення масових заходів, і тому робота по організації зустрічей, конкурсів, диспутів, тематичних та пізнавальних бесід, проводиться у стінах школи та дитячого садка. А зараз різні конкурси та ігрові програми проходять біля книгозбірні (якщо погода дозволяє, звичайно), тому що сільська рада (голова – Топтуненко Е. В.) потурбувалася, щоб територію перед бібліотекою виклали тротуарною плиткою. І чисто, і комфортно, і приємно!
     За турботи Херсонської обласної  та підтримки Білозерської районної бібліотек Інгулецька бібліотека отримала нові меблі від ТОВ "Менеджмент і консалтинг" (директор Дробікова І. П.). І, як тільки постало питання, як все це перевезти до села Інгулець, проблеми не виникло зовсім, так як сільський голова  Василюк Г. В. зразу ж виділив транспорт для доставки меблів. Завдяки новим меблям приміщення бібліотеки стало більш привабливим та сучаснішим.
     Ми вже звикли до того, що Токарівська сільська рада (голова Кузнєцова О. О.) постійно піклується про бібліотеки своєї громади: забезпечила їх оргтехнікою (принтер, колонки, мишка – Токарівська бібліотека, комп’ютер, принтер – Іванівська бібліотека, ноутбук – Новотягинська бібліотека), інформаційними стендами, жалюзями на вікна (Новотягинська бібліотека), карнизами та новенькими світильниками (Іванівська бібліотека). У кожній бібліотеці проведено косметичні ремонти, а в Іванівській – замінено вхідні двері.
     За останні два роки Дарївську бібліотеку не впізнати. Там повністю реконструйовано приміщення: замінено підлогу та застелено мяким килимом, закладено зайву частину вікна, добавлено освітлення. І все це – турбота сільської ради (голова – Черноус В. В.) про користувачів та відвідувачів бібліотеки. У бібліотеці часто проходять творчі виставки малюнків малюків від 3-х та від 5-и років і учнів, засідання любительських об’єднань як для дітей, так і для більш поважної (за віком) категорії читачів.
     Широкобалківська бібліотека отримала інше приміщення ще у 2013 році. Поступово проводяться ремонтні роботи. Замінено 7 вікон, у великій залі замінено стелю, пофарбовано стіни, підлогу, на подвіря підведено воду. Сільська рада (при головуванні Самойленко І. Д.) потурбувалася про комфорт та простір для користувачів, придбавши для бібліотеки комп’ютер і ноутбук, підключені до Інтернету.
     Чорнобаївська бібліотека з 2009 року знаходиться у новому перебудованому приміщенні, оснащеному новими меблями та різною потрібною технікою. Проте, обслуговуючи 10000-не населення Чорнобаївки, потреби бібліотеки зростають. Дякуючи сільській раді (голова Дудар І. М.) для бібліотеки облаштовано додаткове приміщення – залу для проведення масових заходів для читачів та різної діяльності бібліотеки спільно з громадою.
     Шановні сільські голови, працівники сільських рад, депутати! Дякуємо Вам за всебічну підтримку закладів культури, за ті дива, які Ви даруєте своїй громаді, за здійснені мрії бібліотекарів. Тепер вони будуть працювати ще з більшим натхненням та ентузіазмом і мріяти ще колоритніше. Адже мрії здійснюються і дива трапляються!..
     Зі святом Вас, з Днем місцевого самоврядування!

Старому даху Олександрівської сільської бібліотеки - "НІ!"


Гарному, новенькому - "ТАК!"


Зав. Микільською сільською бібліотекою Юдіна С. М. проводить захід перед стінами закладу.


Бібліотекар Микільської сільської бібліотеки Єфремова Н. М. разом з бібліотечними волонтерами.

Флеш-моб "Україна вишивана" для користувачів Кізомиської сільської бібліотеки (завідувачка Гороховська В. К., бібліотекар Заіченко Л. С.).

"Заплету віночок, заплету шовковий на щастя, на долю, на чорнії брови" (Дар'ївська сільська бібліотека, завідувачка Герасименко І. І.).

Новенькі двері та вхід до Іванівської сільської бібліотеки (Завідувачка Комарніцька Ж. Б.).

Томинобалківська бібліотека (завідувачка Вертюк І. М.)- у новому приміщенні.

Що ж цікавого сьогодні чекати від нашого бібліотекаря? (та ж бібліотека).

Флеш-моб "До України пригорнусь" у новій великій залі для маленьких читачів проводить бібліотекар Чорнобаївської бібліотеки Антонова В. Г. (завідувачка Ісаєвська О. В., бібліотекар Кухта Г. Д.).

У цій же залі місця предостатньо - у кутку навпроти біля світлиці проходить фотосесія.

Перегляд відеоматеріалів з використанням Інтернету у Новотягинській бібліотеці 
(завідувачка Вовк Л. Ю.).

Секретар Токарівської сільської ради Марія Новосільська розміщує власну інформацію на стенді, який придбали для Токарівської сільської бібліотеки (завідувачка Котенко О. М.).

У стінах цього ж закладу проходить захід.

Оновлений інтер'єр Інгулецької сільської бібліотеки (завідувачка Овечка Г. П., бібліотекар Русінко О. А.).

Інгулецькі "Берегині" вшановують пам'ять про жертв голодоморів 1932-1933 років.


2 коментарі:

  1. Радію тим позитивним змінам, які відбуваються у бібліотеках району. Це дає надію на краще майбутнє. Світлано Василівно, чудовий допис )))

    ВідповістиВидалити