пʼятниця, 23 жовтня 2020 р.

День народження ООН


24 жовтня 1945 року, менш, ніж через два місяці після завершення Другої Світової війни, набув чинності Статут Організації Об'єднаних Націй, підписаний у червні 1945 року і ратифікований п'ятьма постійними членами ООН та 29-а країнами — учасницями установчої конференції у Сан-Франциско.

Трохи історії:

Незважаючи на невдачу Ліги Націй у розв'язуванні міждержавних конфліктів, котрі в решті-решт привели до 2-ї Світової війни, у серпні 1941 року президент США Франклін Рузвельт і британський прем'єр Уінстон Черчіль підписали "Атлантичну хартію", котра закладала основні принципи міжнародного співробітництва і дотримання безпеки. Цього ж року вперше з'явився термін "об'єднані нації", як противага "осі Рим — Берлін — Токіо". Він був вперше задокументований 1 січня 1942 року під час підписання у Вашингтоні 26 державами-союзницями Декларації Об'єднаних Націй, котра розширювала положення Атлантичної хартії і формулювала принципи військового співробітництва союзників.

У жовтні 1943 року Велика Британія, Китай, Радянський Союз і США підписали в Москві декларацію про необхідність створення міжнародної організації, що мала б прийти на зміну Ліги націй. На Ялтинській конференції 1945 року всі держави, що підписали Декларацію Об'єднаних Націй, запрошувались до участі в установчій конференції нової організації.


https://www.jnsm.com.ua/images/e1x1.gif


Країни-учасниці конференції у Сан-Франциско підписують Статут ООН, 25 червня 1945 року

Вона почалась у Сан-Франциско 25 квітня 1945 року за участю 51 держав (в т.ч. України). Через три місяці було одноголосно прийнято Статут ООН, підписаний 26 червня делегатами всіх країн. Статут складався з преамбули і 19 розділів, розділених на 111 статей, в котрих були сформульовані цілі та задачі організації, шляхи їх досягнення, і визначені керівні органи ООН. Статут ООН набув чинності 24 жовтня 1945 року після його ратиікації п'ятьма постійними членами Ради Безпеки і більшістю інших держав-засновниць.

Перше засідання Генеральної Асамблеї ООН почалось у Лондоні 10 січня 1946 року. З того часу Нобелівська премія миру шість разів присуджувалася ООН як організації (включаючи її служби) і п'ять разів її керівним функціонерам. Станом на 14 липня 2011 року ООН нараховує 193 держави-члени.

Вступ  України в ООН https://www.jnsm.com.ua/h/0822Q/

22 серпня 1945 року Президія Верховної ради Української РСР ратифікувала Статут Організації Об'єднаних Націй і УРСР стала однією з 51 країн-засновниць ООН

 

Трюгве Лі — перший Генеральний секретар ООН. https://www.jnsm.com.ua/h/0201Q/

 1 лютого 1946 року на першому засіданні Генеральної Асамблеї ООН у Лондоні норвежець Трюгве Лі обраний першив Генеральний секретар ООН. Він пробув на цьому посту шість років і достроково залишив його під тиском СРСР і США, які критично висловлювались з приводу його роботи

 

Загальна декларація прав людини.   https://www.jnsm.com.ua/h/1210T/

10 грудня 1948 року на сесії Генеральної Асамблеї ООН у Парижі прийнято «Загальну декларацію прав людини», основоположний документ, що закріплював у міжнародному праві поняття «права людини».

Для молоді пропонуємо пограти в онлайн гру.

Дитина, як і кожна людська істота, від народження має права. Дуже важливо вивчати і знати свої права. Вашій увазі шановні, тест по перевірці правових знань. Успіхів вам!

https://learningapps.org/4183514

 

Немає коментарів:

Дописати коментар