четвер, 28 січня 2016 р.

Ластівки над Крутами                Спом’янімо в пісні славу Крутів,
                                                                                 Найсвятіше з наших бойовищ!
                                                                     Крути! Крути! смолоскип в майбутнє
                                                                                   Підіймімо наші душі ввиш.
                                                                                                             Б.І. Антонич.
 Події 29 січня 1918 року, які живуть в душі українського народу, і сьогодні ятрять його серце. То ж давайте зазирнемо в ті дні, відкриємо ще одну сторінку нашої історії, усвідомимо суть трагедії, ім’я якої Крути.
 Уже багато років поспіль наша країна на державному рівні вшановує відвагу, вічну пам’ять студентам-гімназистам, які у січні 1918 року полягли у страшному бою біля залізниці Крути. Невеличка  станція, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач-Київ, увійшла в історію України як символ духовного злету нації.  Саме в цей день 300 українських юнаків-добровольців виступили на захист Української Народної Республіки і прийняли на засніженому чернігівському полі нерівний бій.
    Сьогодні ми спільно маємо зберегти пам’ять про кожне життя, покладене на жертовник свободи та незалежності Української держави.  Обов’язок кожного українця, свідомого громадянина, долучитися до того, щоб подвиг Героїв Крут та пам’ять  про полеглих були завжди оповиті ореолом слави, стали взірцем для майбутніх поколінь та  слугували прикладом самовідданості в ім’я рідної землі!
    З нагоди трагічної загибелі у бою під Крутами  працівники відділу обслуговування центральної районної бібліотеки організували в читальній  залі  відкритий  перегляд літератури «Крути: і сум, і біль, і вічна слава…», та провели годину історичної пам’яті «Ластівки над Крутами», бібліотекарі розповіли присутнім  про хід бою  та наслідки героїчного вчинку юнаків.   Також  на заході звучали   вірші, що присвячені цій героїчній тематиці, серед яких і відомий вірш Павла Тичини «Пам’яті тридцяти». Читачі з хвилюванням слухали розповідь та дивились відео сюжети  в YouTube  про героїв Крут, подвиг яких є прикладом патріотизму для української молоді. Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.
 Нехай пам’ять про наших героїв, які загинули під Крутами, буде вічною. І нехай  їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою  Батьківщину. Велика, світла, і чиста правда свідчить за її небуденний, патріотичний і вікопомний чин.
 Схилімо свої голова перед світлою пам’яттю тих молодих лицарів, які далекого січневого ранку заступили собою шлях ворогам на Київ в ім’я воскреслої сьогодні України.Немає коментарів:

Дописати коментар