середа, 24 квітня 2019 р.

Тиждень молодіжної книги.


Книж­ки завжди були найбільшою цінністю людства. Вони допомагали пізнати історію, культуру, побут та звичаї як свого, так й інших народів. Проте з технічним прогресом у сучасне суспільство  прийшли і нові досягнення людства. Молодь надає перевагу різним девайсам, гаджетам, що замінили все: спіл­кування з друзями, дворові ігри, читання книжки. Кожна мама знає, яке важливе читання для розвитку дитини. Але, що старші діти, то складніше «відтягнути» їх від комп’ютера та зацікавити книжкою.
   Білозерська районна бібліотека, проводячи Тиждень молодіжної книги, намагалася знайти дієві засоби реклами читання.

Першого дня вирішили переконати молодь, що відвідувати бібліотеки - це модно у всьому світі, що книги не втратили своєї популярності і запропонували віртуальну екскурсію «Бібліо-citу» з найоригінальнішими, наймоднішими і найнезвичайнішими бібліотеками планети.
Також у цей день для юних користувачів організували літературну вітрину «Портал до книжок», про найдивовижніші дизайнерські книги, які дивують нас та змушують по –новому дивитися на своїх вірних паперових друзів.
Кажуть, що не можна судити про зміст книги за обкладинкою, і це правильно. Обкладинку називають порталом до книжки. Здавна люди прагнули одягнути їх як можна ошатніше. Книги переплітали в парчу й венеціанський оксамит у шкіру й атлас, у найдорожчі тканини. Плетіння прикрашали дорогоцінним камінням, обробляли слоновою кісткою, емаллю, сріблом, гірським кришталем… Історія палітурної справи знає і інші, зовсім незвичайні матеріали. Чим цікавішим буде художнє та дизайнерське оформлення книжки, тим більша вірогідність потрапити їй до рук читача.

Другий день Тижня юнацької книги проходив під девізом «Ж@хливо цікаві книжки». Книжковий водограй захоплюючих історій для тих, хто не проти полоскотати свої нерви. Психологічні, детективні та містичні трилери, хоррор, книги жахів, чтиво яких треба відкласти з настанням темряви. Ох, як буває лячно, але ж страшенно цікаво :(


Що читає сучасна молодь? Яку книгу вимагають вони від суспільства? І чи здатні ті, хто керує дитячим читанням, подивитися на книгу очима дитини? Ці питання розглядали третього дня Тижня на бібліо-серфінгу «Сучасні письменники – сучасній молоді». Щоб краще зорієнуватися у світі книг: спокусливих, але пустих, яскравих і примітивних творів, що не несуть смислового навантаження
, на захід запросили одну з найативніших користувачок бібліотеки Олену Василевич. Адже підлітки, «як не крути», відчайдушно шукають дорослого співрозмовника, який говоритиме з ними чесно і на рівних. Іноді те, що подобається нам, дорослим,  не викликає захоплення в дітей, і, навпаки, книги, які цікавлять підлітків, здаються батькам надто примітивними за сюжетом, позбавленими особливої ​глибини, моральних цінностей.Що ви робите спочатку – читаєте книжку чи дивитеся фільм? Чи любите порівнювати твір та екранізацію? Наскільки суворо ставитеся до спотворень змісту книжки? Цікаве питання обговорювали на інформаційному прожекторі «Подвійна насолода: книга-фільм». Сьогодні телебачення та Інтернет, якщо їх можливості використовувати розумно, можуть і повинні бути посередниками між читачем і літературою. Після перегляду якогось фільму багато дітей звертаються до бібліотеки з проханням дати книжку, за якою фільм (або серіал) був знятий. Літературний твір може стати для юних читачів продовженням екранізованого – поясненням багатьох обставин сюжету і мотивів вчинків героїв.


  Молодь ХХІ століття надає перевагу іншим джерелам здобування
інформації – широкому розповсюдженню аудіовізуальних засобів масової
комунікації – телебаченню, радіо, комп’ютерній техніці. Тож як стверджує
всезнаюча статистика, інтерес до читання падає. Причина, здається, лише одна:
бути читачем важко. Формування навичок кваліфікованого читача – це складне,
але дуже важливе завдання. Один із секретів або ключів до розв’язання цієї
проблеми – це зацікавлення книгою. Далі – від зацікавленості, здивування до
захоплення художнім твором. Таку можливість бібліотекарі використали на святі молодіжної  книги «Спокушаючи книгою» з учнями 8класу ЗПЗСО№3. Захід пройшов активно, весело, невимушено, по-домашньому, з іграми та вікторинами, переглядом медіаматеріалу, в єдиному тандемі: бібліотекар- спілкування – молодь – книги. Всі були у захваті, і як результ – підлітки, які не дуже полюбляють читати, вишикувались в чергу за сучасними світовими та українськими бестселерами.
Немає коментарів:

Дописати коментар