субота, 5 вересня 2015 р.

Семінар - тренінг у районній бібліотеці.


   Насильство в сім'ї – це одна з найбільш поширених у світі форм порушення прав людини.
    Проблема сімейного насильства надзвичайно важлива передусім тому, що сім'я є основою суспільства і повинна перебувати під особливим захистом держави. Насильство й жорстокість у сім'ї не лише руйнують гармонію і злагоду в ній, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом.
    Протягом тривалого часу в Україні проблеми насильства в сім'ї активно не обговорювалися. Майнове розшарування суспільства, зниження рівня життя значної частини населення, соціально-побутова невлаштованість, безробіття, юридична безправність, загальна психологічна напруженість, яка часто призводить до алкоголізації і наркотизації, втрата морально-психологічних орієнтирів негативно відбивається на мікрокліматі в родині, сприяє різкому зниженню рівня культури внутрісімейного спілкування, призводить до загострення сімейних конфліктів і провокує виникнення сімейного неблагополуччя. Феноменом сімейного неблагополуччя є насильство в родині, що сьогодні набирає загрозливих епідемічних розмірів.
   Насильство в сім'ї як над жінками, так і над дітьми має форми фізичного, сексуального, економічного і психологічного приниження. Практично немає жодної сім'ї, де б жінка або ж дитина не стикнулися з чоловічою або ж батьківською нестриманістю й агресивністю. Людина, яка зневажає свою дружину, дітей, завдає їм фізичного чи морального болю, ображає не лише жінок і дітей, а й суспільство в цілому. Тому ця проблема не є суто жіночою чи приватною, а набуває значення загальносуспільної, державної.
  4 вересня в районній бібліотеці пройшов семінар – тренінг «Ефективна міжвідомча взаємодія у попередженні насильства в сімї та щодо жінок» в межах проекту «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні».
 Метою проекту стало : розвиток потенціалу місцевих громад через підвищення спроможності громадських організацій та органів місцевого самоврядування задля розширення спектру, забезпечення доступу та якості соціальних послуг і послуг реабілітації для потерпілих від насильства жінок та чоловіків, які вчинили насильство.
  Виконавець проекту: Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоровя» за підтримки «Право на здоровя» (HealthRight International).
Тренери Жукова Ольга Григорівна (голова молодіжної організації «Нова генерація», м.Херсон) та Руденко Богдан Сергійович (заступник директора Херсонського обласного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді) провели навчання для представників органів самоврядування, виконавчої влади та громадських організацій (соціальних працівників, медиків та працівників міліції) за програмою підготовки фахівців з міжвідомчої взаємодії з протидії насильства щодо жінок.
Насильство в сім’ї – актуальна та болюча тема для нашого суспільства.
 І чим більше про це будуть говорити, обговорювати шляхи вирішення цієї болючої проблеми, тим вищі шанси в реші-решт змінити ставлення в суспільстві до жертв та агресорів, підвищити психологічну культуру в цілому та змінити на краще власне життя.
Немає коментарів:

Дописати коментар