вівторок, 31 березня 2015 р.

Тиждень молодіжної книгиКожного року навесні традиційно до читачів Білозерської районної бібліотеки приходить свято – Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. Розпочали ми його 24 березня уроком духовності «Вічна книга життя». Наші діти вже замислюються над багатьма питаннями: у чому сенс життя, шукають відповіді, звертаються за порадами, намагаються формувати свій характер, прагнуть знайти ідеал для наслідування. Багато хто з них знаходить відповіді в книгах – вірних своїх друзях. На урок був запрошений   священик українського патріархату Отець Володимир,  який запропонував учням 8-го класу  Білозерської багатопрофільної гімназії ознайомитися із Книгою Книг, де закладено морально- етичні норми всього цивілізованого світу – Біблією. Учні довідалися про вічні істини: щастя, добро, милосердя, взаємоповагу.
Ми впевнені, що після такої зустрічі в дітей посилиться бажання звертатися до Священної Книги, вони будуть знаходити в ній відповіді на запитання, які їх хвилюють.


Другий день Тижня був приурочений  Всесвітньому  Дню води. Розмаїття  інформації, цікаві відео та ігри чекали на відвідувачів інформаційно – ігрової  програми «Соло з Н2О»: скільки треба пити води; яка вода хороша; звідки ми її п’ємо; її нераціональне використання; чи всяка вода годиться для наших потреб? На заході  діти пізнали, що вода – одна із незвичайних речовин на Землі. Без неї  неможливе існування  не тільки  людини, а й всього  живого.
Екологічний  захід  змусив   дітей замислитися над необхідністю  міняти свої  звички, щоб  не допустити  виникнення  дефіциту питної води  на Землі.На годині памяті «Кузьма, ти завжди з нами…»ми згадували про талановитого музиканта, ікону українського року Кузьму Скрябіна, який  назавжди лишив слід в історії музики незалежної України. На його піснях і хітах виросли цілі покоління, а творчий шлях був яскравим і по-своєму унікальним.
Кузьма  був життєрадісним і талановитим у всьому. Його знали як музиканта, який проміняв фанерну електрогітару на фортепіано, і під впливом батьків пішов у ненависну йому музичну школу. Він був би водієм сміттєвоза, якби не один випадок, який закохав його в музику, - в 10 років він почув пісню The Beatles Lady Madonna і вирішив зіграти її на піаніно. З того моменту Кузьма Скрябін (справжнє ім'я - Андрій Кузьменко) задумався про те, щоб писати пісні, а українська культура отримала в його особі неперевершеного музиканта, співака, автора пісень, продюсера, актора і письменника.


Останній день Тижня ми провели в Інтернет – центрі, де здійснили подорож «Великі постаті України», присвячену 85 – річчю з Дня народження Ліни Костенко. Ця жінка  належить до плеяди найталановитіших, глибоко українських митців, зоря яких сяє гордо і чисто на поетичному небосхилі України. Постать письменниці овіяна різними легендами, вигадками. "Нерозгадане чудо", "Казка казок", "Спартанка Києва" - так в народі називають горду, непоступливу у своїх принципах, кришталево чесну українську поетесу.

Немає коментарів:

Дописати коментар