пʼятниця, 31 січня 2014 р.

«Були і є поети для епох»


До 200 – річчя від дня народження Т.Шевченко – відділ мобільно-оперативного обслуговування та МБА підготував цикл тематичних добірок документів для сільських бібліотек району. Сьогодні одна з добірок «Були і є поети для епох» відправилась до Розливнянської бібліотеки (зав. Кошолап С.С)

Ми тебе не забудем, Тарасе!


     Тарас Шевченко – символ чесності, правди і безстрашності, великої любові до людини. Вся творчість Великого Кобзаря зігріта гарячою любовю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу. Його думи, його пісні, його полум’яний гнів, його боротьба за світлу долю трудового люду були думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів.
     Напередодні ювілею видатного поета прийшли вшанувати його пам'ять читачі Розливнянської сільської бібліотеки. Для них було проведено усний журнал  «Ми тебе не забудем, Тарасе!». На заході звучали вірші Т. Г. Шевченка, розповіді про його долю, українські пісні. До уваги учасників заходу була представлена книжково-ілюстративна виставка «200 літ під зорею Тараса», присвячена Великому Кобзарю.















четвер, 30 січня 2014 р.

Бути здоровим - це стильно.



Підлітковий вік -  це один із найцікавіших і дуже важливих періодів у житті, період, коли людина стає дорослою. Під впливом статевих гормонів тіло починає змінюватися. Разом з ним змінюється психіка, бажання, інтереси, захоплення.
    Це період, коли в життя входять нові звички і заняття, це період нових зустрічей та знайомств. Але, крім радості, в цей час можна зустрітися і з прикростями та неочікуваними проблемами. Щоб цих прикростей було як найменше, підліткам необхідно багато чого дізнатися, бо здоров′я – одне з основних джерел щастя, радості та повноцінного життя. І щоб навчити дівчат берегти своє жіноче здоров′я  ми запросили їх на  інформаційну бесіду з лікарем-гінекологом Білозерської районної лікарні Третьяковою І.І. 
   На зустріч прийшли юні дівчата – учениці 9-х класів  Білозерської багатопрофільної гімназії. Інна Іванівна  дала консультацію з питань репродуктивного здоров’я підлітків, сучасних методів контрацепції і подальшому плануванні сім'ї. Дівчатка ставили питання, які турбують сучасних підлітків і майбутніх матерів. А бібліотека підготувалася до такої зустрічі: організувала книжкову виставку «Плануємо майбутнє разом», яку доповнив перегляд відеоролика «Коли дівчинка дорослішає».



середа, 29 січня 2014 р.

Крути: трагедія і перемога духу.


29 січня… Є така дата в нашій історії. Дата, полита кров'ю.
Юних сміливців, яких жменька була-
Із серцем зі сталі і духом з граніту.
О, велич летіла у вічність з їх лав,
І чин їх навіки став юності митом.
 Дата нерозривно пов'язана зі словом Крути, яке ще вчора нам, українцям, ні про що не говорило. Та звідки нам було знати, що назва станції уособлює героїчний подвиг цілого покоління, яке піднялося на захист української державності. Нинішнє покоління України майже не знає історичної правди про ці героїчні події.
  Крути – це кривавий зойк юного українського студентства, яке в нерівному бою, за волю України поклали найдорожче – життя.  Крути – велика трагедія нашого народу і його велика перемога. Хтозна, чи була б незалежною держава без подвигу тридцяти юних героїв, які склали свої голови на олтар волі.
  Змістовними  були  сьогоднішня година історичної пам'яті «Пам'ять про них живе і донині!» та книжково- ілюстративна виставка «Подвиг українських юнаків під Крутами – символ національної честі».
На Аскольдовій могилі поховали їх –
Тридцять учнів – українців
Славних, молодих…
Так написав Павло Тичина у вірші «Пам'ять тридцяти».
А ми повинні шанувати пам'ять про них, вчитися вірності, героїзму, справедливості саме у них – героїв Крут.




вівторок, 28 січня 2014 р.

"Рідного краю славетні імена" клуб "Пошук"


 
    Херсонщина! З-поміж усіх  областей  України «країна  чотирьох  морів» вирізняється дивним  розмаїттям  природи, таємничими  скіфськими  курганами  та  легендами,  промисловими і  сільськогосподарськими  комплексами. Головна  ж  гордість   нашого  краю – це  працьовиті,  щедрі  на добро люди. Вони -  справжні  господарі  благодатної  землі, котрі прославляють  свій  край.
    Члени  краєзнавчого  клубу «Пошук» на своєму  засіданні  провели  архівні  дослідження  за  матеріалами  періодичних  видань минулого  століття,  які  приурочені  до  70-річчя  утворення  Херсонської  області. Пошуковці  ознайомилися з справжніми  господарями  польових  ланів  Білозерки  на  сторінках  газети  «Колгоспник  Білозерщини», згодом «Промінь  комунізму» ( зараз  «Придніпровська  зірка»). У мирний час своєю  працею звеличила наш  край  Шевченко Є.М. – ланкова колгоспу  імені  Будьонного ( згодом «Батумський», потім «Україна»), яка  живе  у районному центрі. «Вона показала зразки самовідданої ,  високопродуктивної  праці і  з  усією  енергією  включилася  у  боротьбу за новий  розквіт нашої Вітчизни» ( газета «Колгоспник Білозерщини»№20/ 1956 р.). Євдокія Михайлівна в 1951 році  за  вирощування  високого  врожаю  бавовнику – по  13,4/га  удостоєна  звання  Героя  Соціалістичної  Праці. У цей період соціалістичного змагання на  полях  колгоспу  працює і Сікоза В.М. – ланкова рільничої бригади. «Багато вміння, наполегливості і любові до дорученої справи доклала молода ланкова до того, щоб виконати взяте доручення – виростити високий урожай-  з кожного гектара одержано 540,4 центнера цукрових буряків з площі 10 гектарів» ( газета «Промінь комунізму», №27/1961р.). За сумлінну працю і високі виробничі досягнення Валентині Михайлівні присвоєно звання Лауреата державної премії України. Наша землячка обиралася депутатом Верховної  Ради УРСР.  
    Честь і хвала жінкам, котрі на посушливих просторах створили і продовжують творити красу земну, дбаючи про добробут і процвітання   України!
    Гортаючи сторінки місцевої преси, пошуковцям цікаво й пізнавально доторкнутися до ратної трудової слави односельчан. На засіданні клубу вирішили в подальшій роботі використовувати архівні матеріали бібліотеки та визначилися з темою наступного засідання: «70- річчя визволення Херсонської області та Білозерки від фашизму».