четвер, 22 червня 2017 р.

Червень 1941: над пам`яттю роки не владні.

В нас клятва єдина і воля єдина,
Єдиний в нас клич і порив:
Ніколи, ніколи не буде Вкраїна
Рабою фашистських катів.

                             Микола Бажан
У річницю нападу гітлерівської Німеччини на Радянський Союз, в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни.
Згідно з розсекреченими даними Держплану СРСР, втрати Радянського Союзу в Другій світовій війні становили 41 мільйон 979 тисяч людей, а не 27 мільйонів, як вважали раніше. Офіційна кількість втрат з боку Німеччини – 13 млн осіб.
За підрахунками інституту історії України НАН України, в лавах Червоної армії загинуло 3,5-4 млн українців, у партизанських формуваннях – від 40 до 60 тис., у загонах ОУН та УПА – понад 100 тис. Прямі людські втрати України, за оцінками цього інституту, становлять 8-10 млн, демографічні більше 10 млн.
Цей день для нас наповнений трагічними спогадами і болем. Найкривавіша в історії світу війна принесла українцям незліченні жертви і страждання, масовий терор, смерть та руйнування. День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи.
З нагоди цієї дати Білозерська районна бібліотека організувала ряд заходів.
  Напередодні трагічної дати у читальній залі відбулася інформаційно - історична мандрівка «Над білим янголом скорботи – незгасне духу смолоскип»». Бібліотекар розповіла присутнім нові невідомі засекречені сторінки про ті важкі часи на Україні.
  22 червня для всіх відвідувачів протягом дня в Інтернет- центрі працював ретрокінозал, в якому демонструвалися документальні фільми (за рекомендацією Українського інституту національної пам'яті  про Другу світову війну):  "Війна без переможців", 2003 рік. 5 серій;  "Аджимушкай. Підземелля смерті", 2008 рік; "Київ. Місто, зрадили", 2008 рік;  "1377 спалених заживо", 2009 рік;  "Чорна піхота", 2010 рік; "Катинь. Листи з раю", 2011 рік;  "Код секретності 18", 2011 рік;  Серіал "Невідома Україна", 1993 год;  "Спогад про УПА", 1993 год;
 "У вересні 1939".
  Бібліотекар відділу мобільно – оперативного обслуговування Приходько Н.І відвідала інвалідів, учасників та дітей війни. Ця категорія населення потребує більше спілкування та уваги до себе, як ніяка інша соціальна група.







Немає коментарів:

Дописати коментар