Інтернет - мандрівки

"Шевченко - онлайн"
Електронна бібліотека давньої української літератури. Українські літописи, хроніки, житія, апокрифи, граматики, лексикони, історично-мемуарна проза, перекладні та поетичні твори. Історія України IX-XVIII ст. Першоджерела та інтерпретації. Повне зібрання творів Тараса Шевченка. Літопис життя і творчості. Спогади про Шевченка. Біографія Т. Г. Шевченка за спогадами сучасників.

У каталозі книжкової виставки "Відомий і невідомий Шевченко"відображено видання поетичних, прозових і мистецьких творів Т.Г.Шевченка, а також зібрання графічної Шевченкіани в колекції Музею книги і друкарства України. Окрім того, у каталозі представлені фундаментальні новаторські монографії видатних істориків, критиків, культурно-громадськіх діячів української літератури з даної проблеми.

Національний музей Тараса Шевченка презентує творчий доробок та життєвий шлях академіка Імператорської академії мистецтв, українського художника, поета, філософа, громадського діяча.

Даний проект має на меті дати вичерпну інформацію про Тараса Шевченка. В основу проекту покладено повне зібрання творів поета, видане в Києві видавництвом «Наукова думка» в 2001 – 2003 рр., використовуються також інші видання, в першу чергу «Повне зібрання творів в 10 томах» (К. : 1961 – 1963 рр., тт. 7 – 10, присвячені мистецькій спадщині).

Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії наук України має відділ шевченкознавства, основний напрям роботи якого — вивчення літературної спадщини Тараса Шевченка, основних проблем його творчого мислення; монографічний аналіз його творів у їх цілісності. У роботі акцентуються націологічні моменти — роль Шевченка в становленні національної ментальності, у творенні національної літературної мови, нової української літератури, нових модифікацій літературних жанрів, як творця унікальної поетики. Досліджуються також рецепція постаті й творів Шевченка різними видами мистецтва.

Цей портал - це спроба через призму Шевченківського віщого слова та на прикладі його життя показати найвищу академію українського народу, у якій сконцентровано все - наша мова, історія, звичаї та традиції; наша етика та естетика; національна філософія та духовність.

Світ мистецької краси


Херсонський обласний художній музей імені О.О. Шовкуненка святкує 35-річчя!
Херсонський художній музейМузей, названий на честь українського художника Олексія Олексійовича Шовкуненка, був відкритий 27 травня 1978 року. Його відкриття було присвячено 200-річному ювілею міста.
Херсонський художній музейРозміщується в колишній будівлі міської ратуші, визначній пам’ятці архітектури початку XX століття.
Будівля міської ратуші була побудована в 1905–1906 роках для органів міського самоврядування. Впродовж всієї своєї історії вона залишається одним з головних символів міста.
Херсонський художній музейНа початку ХХ століття тут розташовувалися: міська управа, кабінет міського голови, городовий сирітський суд і міський громадський банк. У великій будівлі збиралися засідання міської Думи.
Значення цієї споруди для міста важко переоцінити. Призначена для міських громадських установ, вона була втіленням центру міського життя. І сьогодні ця будівля є осереддям культурного життя Херсона, скарбницею духовної спадщини міста.
У цій споруді можна побачити сплетення декількох архітектурних стилів, але будівля виглядає єдиним архітектурним цілим. 
Херсонський художній музейЩорічно музей приймає більше 150 000 відвідувачів, у виставочних залах експонується близько 25 виставок, географія яких від Далекого Сходу (Японія, Китай) до країн Європи, США, Канади.
her4В теперішній час художня колекція музею нараховує понад 11000 експонатів і є однією з найцікавіших музейних зібрань України.
В експозиції представлені твори відчизняного й світового живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, які охоплюють період із ХVІІ століття до наших днів, від зразків стародавнього іконопису й до робіт сучасних Херсонських художників. Експозиція займає 12 просторових залів. 
Народна творчість майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Росії, України, країн Заходу і Сходу представлена чудовими старовинними і сучасними зразками кераміки, скла, металопластики, ткацтва, різьблення по дереву, декоративного розпису.
Музей є важливим культурно-освітнім закладом області, де вивчаються й зберігаються пам’ятники матеріальної й духовної культури, де ведеться науково-дослідна, виставочна, й популяризаторська робота, що дає можливість відвідувачам прилучитися до надбань національної та світової історико-культурної спадщини.
Херсонський художній музей


_______________________________________________________


Інтернет - мандрівка  " Сім чудес України"      
Оргкомітет Всеукраїнської акції "Сім чудес України" назвав сім історико-культурних пам`яток, які заслуговують на звання " Чудеса України". Вони були визначені за результатами інтернет-голосування і опитування 100 експертів: учених, істориків, культурологів, фахівців у галузі туризму.
До списку "7 чудес України" увійшли:


Національний заповідник " Кам`янець"
        Літопис приписує будівництво кам`яної фортеці литовським князям Корятовичам, які правили князівством у 60- 90-х роках  ХІV ст. Високий скелястий берег р.Смотрич, мальований краєвид, величезні вежі з таємничими латинськими написами.         Кам`янець- Подільський - місто, що зберегло дух Середніх віків. Тут ви побачите одну з найбільших оборонних споруд України - фортецю, що посідає  провідне місце у світовій історії оборонного зодчества.Києво - Печерська  лавра
        Києво-Печерська лавра - православний монастир, заснований у 1051р. монахами Антонієм і Феодосієм у печерах біля літньої княжої резиденції Берстово поблизу Києва.          В ХІ столітті монастир став центром поширення й утвердження християнства в Київській Русі. Монастир отримав перший в Україні статус "лаври" - головного великого монастиря.        У ХVІІІ ст. Києво-Печерська лавра стала найбільшим церковним феодалом в Україні. Їй належали: 3 міста, 7 містечок, близько 200 сіл і хуторів, понад 70 тис. кріпаків, 2 паперові фабрики, 11 цегельних і 6 скляних заводів, більш як 160 винокурень і вітряків, майже 200 шинків, 2 кінних заводи.
                                                            
Національний дендрологічний парк "Софіївка "
       Уманський парк "Софіївка" є шедевром і зразком світового садово-паркового мистецтва кінця ХVІІІ-початку ХІХ ст. Парк розкинувся на площі 154,7га на околиці старовинного міста Умань Черкаської області.        Заснований парк у 1796 р. багатим польським магнатом Станіславом Потоцьким на честь своєї дружини, красуні- гречанки Софії, і був їй подарований у день її янгола, у травні 1802 р. 
 Софія Київська       
         Софійський собор-всесвітньо відома пам`ятка архітектури і монументального живопису  ХІ ст. Заснування собору згадується в літописах у 1037р.         Будівничим його літописці називають великого києвського князя Ярослава Мудрого. Джерела свідчать, що в цій справі Ярослав завершив починання свого батька Володимира - хрестителя Русі. Присвячений Премудрості Божий собор, за задумом творців, мав утверджувати на Русі християнство.
      
 Херсонес  Таврійський
           Це місто мало довге життя - майже дві тисячі років, і його історія є частиною історії Стародавньої Греції, Стародавнього Риму та Візантії.           Міcто Херсонес було засноване давньогрецькими колоністами більш ніж 2500 років тому  на піденному заході Криму. Нині його руїни - одна з найвизначніших пам`яток Севастополя. 
         
          Державний заповідник "Хотинська фортеця"
          Фортеця, яка пережила століття і бачила під своїми мурами полчища воїнів               Османської імперії, повстанців Мухи, народних месників-козаків, вояків Дмитра          Вишневецького, Петра Дорошенка.                      Розташований на важливих транспортних магістралях, Хотин завжди привертав увагу завойовників.  З метою захисту від них була споруджена фортеця.           Під час Визвольної війни українського народу проти польської шляхти у Хотин двічі ступали війська Богдана Хмельницького.   
 Національний заповідник  - острів "Хортиця"
        Острів "Хортиця" - є найбільшим островом на Дніпрі, унікальність якого в рідкісному поєднанні на одній території різноманітних природних комплексів - цілинних степів, байрачних та плавневих лісів, наскельної рослинності, рідкісних та зникаючих видів рослин, пам`яток геології.
        Нині, з 1993р., увесь острів є Національним заповідником. 
 
                                                 
Подорожуємо рідною Україною! 
                Пізнаємо її неповторну красу! 
                                Милуємося чудовими краєвидами!


__________________________________________________________________________________


Немає коментарів:

Дописати коментар